Ekonomia i gospodarka to tematy nie często poruszane na lekcjach w szkole, a przecież ważne, bo dotyczące każdego. W środę 30 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję przybliżyć sobie nieco te zagadnienia.

Gościliśmy p. Jakuba Przyździeckiego, koordynatora projektów Forum Obywatelskiego Rozwoju, fundacji założonej przez prof. Leszka Balcerowicza w 2007 r.

W prelekcjach skierowanych do uczniów klas VI, VII i VIII nasz gość przedstawił drogę od gospodarki centralnie planowanej do gospodarki wolnorynkowej, jaką przeszła Polska od 1989 r. Na przykładach wyjaśnił czym jest inflancja i konkurencja, pojęcia raczej obce uczniom.

Każdy mógł się przekonać, że ekonomia dotyczy wszystkich z nas, co ilustrował komiks i memy, szczególnie entuzjastycznie przyjęte przez naszych podopiecznych.