8 marca 2021 r. uczniowie kl. VIII uczestniczyli w zajęciach online, które poprowadziła p. Marta Rychter-Miazga - powiatowy konsultant do spraw doradztwa edukacyjno–zawodowego.

Pani Marta podczas spotkania doradzała uczniom, czym warto się kierować przy wyborze szkoły. Przedstawiła czynniki, które mogą się przyczynić do odniesienia sukcesu.

Wyjaśniła, czym są kompetencje miękkie i twarde, omówiła też współczesny rynek pracy. Opowiedziała o zawodach, które aktualnie dają największe możliwości podjęcia pracy w naszym powiecie. Ciekawie opisała także zawody, które zaczną się liczyć w przyszłości. Uświadomiła przy tym  uczniom, że ponad połowa z nich będzie pracowała kiedyś w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Zachęciła młodzież do ciągłego kształcenia się.

Poinformowała także ósmoklasistów, że istnieje możliwość indywidualnego spotkania ucznia i jego rodziców z powiatowym doradcą zawodowym w celu określenia preferencji i predyspozycji zawodowych oraz świadomego wyboru szkoły ponadpodstawowej.